aes – -Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot 7 Results  www.iki.kfki.hu
  Departments  
Study of surface species formed on platinum upon chemisorption of low molecular weight hydrocarbons applying Auger spectroscopy (AES) and work-function measurement at UHV conditions.
Platina felületén kemiszorpció során képződő, kis molekulatömegű szénhidrogének vizsgálata Auger spektroszkópiával (AES) és UHV körülmények között.
  Photoelectron spectrome...  
ES-300 photoelectron spectrometer is used for X-ray photoelectron spectroscopy (XPS), UV-photoelectron spectroscopy (UPS) and Auger electron spectroscopy (AES). The apparatus is equipped with dual anode X-ray source (AlKa and MgKa), He
Az ES-300 fotoelektron spektrométer Röntgen (X-ray) fotoelektron spektrométerként (XPS), UV fotoelektron spektrométerként (UPS) és Auger fotoelektron spektrométerként (AES) is használható. A berendezés egy kettős anódos Röntgen forrással (AlKa és MgKa), He (I) és He (II) UV fényforrással és Auger-ágyúval van felszerelve. Különböző energiájú statikus és raszterező argon-ion ágyú szolgál a minták tisztítására. A készülékhez kapcsolt in situ reakciókamra teszi lehetővé a katalizátorok különböző közegekben történő viszgálatát. A gáztér összetétele a mérés alatt folyamatosan egy kvadrupól tömegspektrométerrel követhető.
  Photoelectron spectrome...  
working under UHV condition. The main chamber includes AES and LEED optics, XYZ heatable manipulator, argon ion gun, QMS, transfer capsule and various sample manipulator roads. The main chamber is connected by gate valve to an other chamber equipped with RHK STM head.
A KRATOS XAMSpci nagypontosságú XPS mérésekben alkalmazható. Ez az XPS berendezést két röntgenforrással szerelték fel: az egyik egy hagyományos, kettős anódos rendszer, míg a másik egy monokromátort is tartalmaz. Ez utóbbi sokkal keskenyebb energia tartományt ölel fel, így a szatellit és EEL csúcsok csökkenthetők. A berendezés tartalmaz egy töltés-semlegesítő ágyút, XYZ manipulátort és egy mini nyalábot a mintatisztításához. Az atmoszférikus reakció kamra szolgál az in-situ katalitikus viszgálatokra. UHV körülmények között működik. A fő cella magában foglalja az AES és a LEED optikát, az XYZ fűthatő manipulátort, argon-ion ágyút, a QMS-t, a kapszulát és a minta manipulátor rudat. Ez egy szeleppel kapcsolódik a másik, RHK STM kamrához. A mozgató kapszula segítségével STM - XPS együttes elemzés végezhető.
  Research  
XPS UPS and AES with in situ atmospheric reaction chamber is used for the characterisation of the changes in the surface composition and valence state of the catalysts in different stages of pretreatment and under catalytic reaction.
A vizsgált katalitikus folyamatok a zöld kémia (enantioszelektív hidrogénezés), C1 kémia (metán száraz reformálása), környezeti kémia (szennyvíztisztítás katalitikus levegős nedves oxidációval, metán és N2O reakciója) ill. az alternatív energiatermelés (PROX, tüzelőanyagcella elektrodkatalizátorok) területéhez tartoznak. A katalizátor rendszereket különböző vizsgálati módszerekkel jellemezzük. BET módszert alkalmazunk a katalizátorok fajlagos felületének, röntgen fluoreszcencia spektroszkópiát (XRF), ICP-MS vagy prompt gamma aktívációs analízis módszereket a minták elemi összetételének meghatározására. A kristályos fázisokat röntgendiffrakcióval (XRD) jellemezzük. A hőmérséklet-programozott oxidációval, redukcióval, bontással (TPO, TPR, TPD) a fém és oxid komponenseket ill. pl. fém-organikus prekurzorokat, O2, H2 és CO kemiszorpciójával és hőmérséklet-programozott deszorpciójával a felületi fématomokat jellemezzük és mérjük. Röntgen- és ultraibolya fotoelektronspektroszkópiai, (XPS, UPS) és Auger elektronspektroszkópiai (AES) vizsgálatokat végzünk az atmoszférikus előkezelő kamrával felszerelt ESCA berendezéseinkkel a katalizátor felületi összetételének és vegyértékállapotának felderítésére a katalizátorelőkezelés és a katalitikus folyamat különböző fázisaiban. Fourier transzformációs infravörös spektroszkópiát (FTIR) alkalmazunk a katalizátorok és felületi intermedierek jellemzésére adszorpció és reakció körülmények között fűthető, kontrollálható atmoszférájú cellában. A katalitikus folyamatok tanulmányozására izotópjelzéses vizsgálatok is végezhetők deutériummal, 13C, 14C és 35S izotópokkal jelzett anyagokkal.